КИКБОКС: България с 34 бойци на надпреварата Balkans Best Fighter в Сърбия

Balkans Best Fighter
-
-

България ще участва с 34 бойци в кикбокс надпреварата Balkans Best Fighter. Седмото издание на състезанието ще се проведе през идния уикенд (9-11 декември) в Ниш, Сърбия. Организатори са местния клуб Kickboxing Team Nis.

8 родни клуба са подали общо 35 заявки за турнира, двубоите в който ще се проведат по правилата на всички рингови дисциплини (К1, Фул контакт и Лоу кик). Това са: СК Клуб Арон – Пазаржик, СК Боил – Варна, СК Патриот – Дупница, СК Десант – Добрич, СК Голдън бойс – Козлодуй, СК Тангра – Свиленград, СК Терес – Пловдив, СК Тигрите – Правец. В Balkans Best Fighters ще участват общо 436 бойци от 7 държави (България, Сърбия, Северна Македония, Хърватска, Босна и Херцеговина, Молдова и Черна гора). Това показват данните от портала Sportdata kickboxing.

Припомняме, че България спечели Balkans Best Fighter през 2020 г., като кикбоксьорите ни извоюваха 48 медала. Челната тройка допълниха Сърбия с 24 медала и Молдова с 18 медала. На миналогодишното издание на турнира страната ни стана 5-та, а шампиони бяха домакините от Сърбия

Това е последното предизвикателство за българските бойци за най-успешната година в историята на родниа кикбокс. През октомври те се спечелиха световното първенство в Йозело, Италия, а малко по-късно добавиха и 5 европейски титли от Анталия (Турция). Сега нашите момчета и момичета имат изключителния шанс да завършат 2022 по шампионски!

При промяна в заявките ще бъдете уведомени…