Кешерю и Марселиньо са вкарали 1/4 от всички попадения между Лудогорец и Берое в Разград

0
Снимка: ludogorets.com

Любопитни факти от домакинските мачове на Лудогорец срещу Берое за първенство, представени от „Тема спорт“:

Равносметката от последните 10 срещи в Разград е 8 победи за Лудогорец, едно равенство и един успех за беройци.

Най-често получените резултати са: 3:0 – 2 пъти (2 за Лудогорец), 3:1 – 3 пъти (3 за орлите), 2:0 – 3 пъти (2 за Лудогорец и 1 за Берое), 1:0-2 пъти (2 за орлите) и 1:1 също 2 пъти.

В 16 мача са отбелязани 45 гола, средно по 2.81 на мач.

Най-резултатният двубой е победата на Лудогорец със 7:0 на 18 април 2018 година.

През първите полувремена са отбелязани 19 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 26 гола.

Първият двубой на стадион „Лудогорец Арена“ се игра на 3 март 2012 година и завърши 3:0 за орлите. Първото равенство 1:1 е регистрирано на 31 август 2014 година. Единствената досега победа в Разград с 2:0 Берое постигна на 22 май 2016 година.

Най-много голове за Лудогорец са реализирали: 7 – Кл. Кешерю, 4 – Марселиньо и Вандерсон, 3 – Ив. Стоянов, и Дж. Лукоки, а 2 гола е вкарал Ал. Барт. Кешерю и Марселиньо (общо 11 гола) са вкарали 1/4 от всички 45 попадения.

За Берое 8-те гола са реализирани от 8 различни играчи: Ел. Мартинс, С. Керкар, Cт. Костов, Ем. Ахмед, Венц. Василев, Ибр. Конте, Ал. Фол и Г. Макута.

За Лудогорец са отсъдени 4 дузпи, като 3 са реализирани от Св. Дяков, Хр. Златински и Кл. Кешерю, а една е пропусната от Юн. Хамза. За Берое е отсъдена една дузпа, която е реализирана от Г. Макута.

9 чужденци са реализирали за Лудогорец – Ал. Барт, Марселиньо, Вандерсон, Кл. Кешерю, Дж. Кафу, В. Мисиджан, Дж. Лукоки, Г. Кампаняро и Сисиньо. За Берое са вкарали голове 5 чужденци: Ел. Мартинс, С. Керкар, Ибр. Конте, Ал. Фол и Г. Макута.

През октомври се е играл един мач за първенство, който завършва с победа 2:0 за Лудогорец през 2017 година. В 13 кръг не са се играли срещи за първенство.