Казийски и Тренто на крачка от титлата в Италия

0

Българската волейболна звезда Матей Казийски и тимът на Итас Трентино (Тренто) отново поведоха във финалната серия в италианската Суперлига. Воденият от Анджело Лоренцети отбор надигра Кучине Лубе (Чивитанова) и Александър Николов с 3:0 (25:17, 25:20, 25:16) в третия двубой помежду им, изигран в „BLM Group Арена“.

В първия двубой Тренто се наложи с 3:1 гейма, във втория мач Лубе надделя с 3:2 гейма. Решителният четвърти двубой е на 12 май (петък), от 21:30 ч. б.в. При победа на трентинци, серията приключва и те ще грабнат пета титла в историята си. При успех на Лубе двата тима ще имат по два успеха, като ще се стигне до пета среща.

Матей Казийски се отчете с 18 точки (4 аса) и бе най-резултатен. С 15 точки (5 блокади) завърши Алесандро Микелето, 10 точки добави Марко Подрашчанин (1 ас, 1 блокада). За съперника Александър Николов приключи със 7 точки, Габи Гарсия Фернандес завърши с 9 точки (1 блокада).