Катар с нова победа за Купата на Азия

0
420159041 934890058007079 5724008112779044416 n

Домакинът на турнира за Купата на Азия – тимът на Катар постигна втора победа в група А. Катарците се наложиха с 1:0 над останалия с 10 души състав на Таджикистан.

Единственото попадение вкара Акрам Афиф в 17-ата минута след подаване на Али Алмоаз. Тимът на Таджикистан остана в намален състав в 79-ата минута чрез Амадони Камолов, който получи директен червен картон.

За таджиките като титуляр започна халфът на ЦСКА 1948 Парвизджон Умарбаев, но остана на терена до 82-ата минута. Тогава хърватският треньор Петер Сегерт реши да пусне в игра още един нападател и вкара на мястото му Шервони Мабатшоев.

Той получи топката в централната зона пред наказателното поле, напредна на скорост и вкара с десния крак в мрежата на Рустам Ятимов. A kатарците можеха да удвоят резултата в 43-ата минута, когато първо вратарят Ятимов, а след него и защитникът Джурабоев изчистиха с колективни усилия топката. Стражът опита да хване параболично центриране, но изтърва топката, която отиде у Али Алмоаз. Той стреля, но пред голлинията беше застанал Джурабоев и блокира.

Най-чистото положение за Таджикистан се откри в 62-ата минута, когато Алишер Джалилов получи перфектно подаване, но вратарят на катарците Мешал Баршам спаси. Положението им се усложни 11 минути преди края, когато Камолов беше изгонен заради ритник с крак в тялото на Ахмед Ал Ганехи.

Така Катар събира 6 точки и няма как да бъде изместен от първата позиция в група А. На 2-о в момента е тимът на Китай, който направи 0:0 с Ливан и има две точки и голова разлика 0:0. Таджикистан и Ливан са с по 1 точка, а трите тима след лидера имат шанс да продължат в елиминациите.

Воденият от бившия национален селекционер на Черна гора Миодраг Радулович тим на Ливан изпусна победата срещу китайците, след като два пъти техни играчи удариха горната греда. Преди почивката това направи Хасан Маатук, а след паузата се изяви и Хасан Срур