Късна драма и „белият“ кошмар на Левски за Купата продължава (ВИДЕО)

0
-
-

Левски загуби от Славия в мач от 1/4-финалната фаза в турнира за Купата на България. Под непрестанния снеговалеж на стадиона в „Овча купел“, „белите“ се наложиха с 2:1 с късна драма. След като бяха повели в 60-ата минута, възпитаниците на Александър Тарханов допуснаха изравняване в 86-ата минута. 60 минути преди края на редовното време обаче Кръстев прати Славия на полуфиналите в надпреварата.

В 5-ата минута Славия по чудо не поведе. Андреа Христов засече с глава центриране от корнер. Топката обаче премина на сантиметри от дясната греда.

В ответната атака Билал Бари бе на път да се измъкне сам срещу вратаря. В последния момент обаче защитник на домакините успя да го блокира.

В 11-ата минута Билал Бари проби отдясно и влизайки в наказателното поле, падна след съприкосновение с Вълчев. Главният съдия обаче даде знак играта да продължи.

В ответната атака Димитър Рангелов нанесе много опасен удар от границата на наказателното поле. Топката обаче профуча покрай лявата греда.

В 23-ата минута Здравко Димитров получи чудесен диагонален пас от Живко Атанасов. След това крилото преодоля футболист на Славия и нанесе удар от дъгата пред наказателното поле. Вуцов обаче плонжира и изби насочената в долния му ляв ъгъл топка.

В последната минута на полувремето Димитър Рангелов фаулира грубо Симеон Славчев, стъпвайки с бутонките върху глезена му. Главният съдия Радослав Гидженов обаче не посмя да вдигне жълт картон на футболиста на домакините, който щеше да бъде негов втори и трябваше да бъде отстранен от игра.

След час игра Славия пропусна чудесна възможност да поведе. Калоян Кръстев проби отдясно, нахлу в наказателното поле, освободи се от Райнов и намери Макрилос. Последният стреля от движение от отлична позиция, но над вратата.

В 77-ата минута Славия поведе. Макрилос получи в наказателното поле и стреля, но ударът му бе блокиран от Атанасов. При добавката обаче той успя да прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 1:0.

В 84-ата минута Марин Петков стреля опасно, но Вуцов изби.

120 секунди по-късно обаче Левски изравни. Марин Петков стреля от сериозна дистанция, топката рикошира у футболист на Славия и влетя под гредата за 1:1.

В 89-ата минута „белите“ стигнаха до успеха. Калоян Кръстев вкара прекрасен гол, като от границата на наказателното поле прати топката в горния ляв ъгъл на вратата за 2:1.