Късметът покри Лудогорец срещу Мура

0
-
-

Късметът покри Лудогорец в първия мач като гост на Мура от втория квалификационен кръг на Шампионска лига. Двубоят на стадион „Фазанерия“ в Мурска Суботица завърши 0:0, така че всичко ще бъде решено на реванша в Разград, който е във вторник.

Лудогорец имаше превъзходство в първите 20 минути, но така и не го материализира.

Първата по-голяма опасност в мача бе в 32-ата минута пред вратата на Мура. Клепач излезе на добра позиция и стреля, но Кристиан Кахлина се намеси и изби в корнер.

При ответната атака Каули Оливейра стреля от дистанция, но над вратата. В 36-ата минута Жордан Икоко получи пас от Клод Гонсалвеш, но и неговият удар мина над вратата. В 44-ата минута Пиерос Сотириу пропусна може би най-опасното положение за Лудогорец през първото полувреме, което бе създадено от Кирил Десподов.

Вратарят на Лудогорец Кахлина се намеси в 50-ата минута, когато отрази опасен удар на Бобичанец и изби топката в корнер.
Футболистите на Мура създадоха напрежение пред вратата на Лудогорец в 52-ата минута, когато Щурм отправи много опасен удар, но топката премина опасно близо встрани от левия стълб на вратата на Кахлина.

Лудогорец направи много сериозен пропуск в 77-ата минута, когато Жордан Икоко подаде към Елвис Ману, който стреля, но топката се отби в левия стълб на вратата на Матко Обрадович.

Мура пропусна страхотна възможност в 83-ата минута, когато след грешка на Мавис Чибота се стигна до голяма опасност пред вратата на Кристиан Кахлина. Жига Коус получи топката и стреля, но тя срещна напречната греда.

Най-добрият подавач в Лига 2 на Франция в трансферните планове на ЦСКА-София и Лудогорец

До края на мача не се стигна до нищо съществено пред двамата вратари.