Късен гол попари Черно море във Враца (ВИДЕО)

0

Късен гол попари Черно море, който си тръгна само с точка след равенството 1:1 при гостуването на Ботев във Враца в мача от петия кръг на efbet Лига. Исмаил Иса даде аванс на „моряците“ в края на първото полувреме, но Георги Вълчев вкара изравнителното попадение за Ботев в 88-та минута. Воденият от Илиан Илиев отбор продължава да бъде без загуба от началото на сезона, като има две победи и три равенства. В последните три мача на Черно море в първенството не бе излъчен победител.

Георги Вълчев отправи далечен удар в 8-та минута, но се получи рикошет, който улесни вратаря Иван Дюлгеров, който спаси. Три минути по-късно след центриране от фаул в наказателното поле на Черно море, Керчев стреля с глава, но неточно в аут.

Мартин Минчев направи индивидуален пробив в 18-та минута, но завършващият му удар бе много неточен. Две минути по-късно Аристоте центрира в наказателното поле на Ботев, където Минчев стреля с глава, но слабо и Красимир Костов без проблеми спаси. В 28-та минута Исмаил Иса се измъкна и нахлу в наказателното поле на Ботев, след което върна към Мартин Минчев, който шутира без забавяне, но застаналият зад вратаря Костов Апостол Попов изби топката.

Георги Вълчев направи много сериозен пропуск в 45-та минута. Той бе оставен непокрит в наказателното поле на Черно море, но стреля право в ръцете на Дюлгеров.

Черно море поведе с 1:0 в добавеното време на първата част. Исмаил Иса надбяга двамата централни защитници на Ботев, след което вкара топката във вратата на Костов.

Доминик Янков отправи удар в 61-та минута, който бе спасен от Дюлгеров. Три минути по-късно Даниел Генов стреля, но Дюлгеров отново спаси.

Родриго бе изведен на отлична позиция в 66-та минута, но ударът му не бе точен.

Иван Дюлгеров направи страхотно спасяване в 87-та минута, когато отрази опасен удар на Петър Атанасов.

Ботев Враца изравни резултата в 88-та минута, когато след центриране от фаул в наказателното поле на Черно море, Мирослав Будинов с глава продължи към Даниел Генов, който отблизо вкара топката във вратата на Дюлгеров.

Черно море отбеляза гол, който не бе зачетен, защото много преди неговото реализиране бе маркирана засада на Иса.

В първата минута на добавеното време на срещата последва центриране от корнер в наказателното поле на Ботев, където Мирослав Енчев стреля с глава, но Красимир Костов спаси.

Няколко секунди по-късно се наложи Костов да прави ново спасяване след много опасен удар на Кардозо.

Черно море има актив от 9 точки, а Ботев Враца е с 4. Това е първа точка, която Ботев спечели във Враца от началото на сезона.