Карнобат и Димитровград поделиха точките

0
karnobat sokol

Карнобат“ завърши 1:1 с „Димитровград“, в среща от 28-ми кръг на Югоизточна Трета лига.

Това бе трети пореден домакински двубой, в който карнобатлии не успяха да спечелят, но момчетата на Георги Калоянов показаха борбеност, играха на добро ниво, и само липсата на късмет им попречи да прегърнат трите точки.

Освен доза шанс, карнобатлии бяха принудени да играят близо час с човек по-малко, след като в 31-ва минута от игра за директен червен картон бе отстранен Стоян Калпаклиев.

Преди това, още в 4-та минута гостите от „Димитровград“ вече бяха повели с 0:1 в резултата, след като преди тях домакините пропуснаха да открият при едно центриране на Георги Калоянов към Мартин Димитров, който стреля над вратата на Владислав Димитров.

Първото попадение в мача бе дело на Денислав Димов, който с удар от големия пеналт реализира, възпозлвайки се от разбъркване при центриране от корнер пред вратата на „Карнобат“.

Малко след това опитният Недялко Хубенов с атрактивна странична ножица нацели гредата.

В 22-ра минута Георги Калоянов изпрати топката във вратата на „Димитровград“, но попадението не бе зачетено заради маркирана засада.

В последната минута от редовното време на първата част падна и изравнителен гол, а негов автор бе Милен Стоянов, който завърши по прекрасен начин разиграване между Трендафил Момчилов и Живко Димов.

Втората част започна още по-нахъсано за „Карнобат“, а и с идеята да бъде прекъсната негативната серия от неприятни резултати. Георги Калоянов, Живко Димов, Мартин Димитров и Митко Митев се стремяха всячески да изпратят топката в мрежата на Димитров, но без успех. Стражът на „Карнобат“ Христиан Славов пък запази вратата си без гол през вторите 45 минути, когато също се налагаше да се намесва с успех при отразяването на удари от играчите на „Димитровград“.

Десетина минути преди края в игра за „Карнобат“ се появи Марин Маринов, който продължително време лекуваше сериозна контузия.

Във временното класиране „Карнобат“ заема 8-мо място с актив от 43 т., а „Димитровград“ е на 11-та позиция с 36 т.

В следващата си среща „Карнобат“ ще гостува на „Евроколеж“ /Пловдив/, а „Димитровград“ ще приме „Раковски“. По програма двубоите са на 5-ти май, събота, от 18:00 часа.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

„КАРНОБАТ“: Христиан Славов, Трендафил Момчилов, Стоян Калпаклиев, Иван Грингов, Милен Стоянов, Емил Димитров, Димитър Петров, Живко Димов /81 – Марин Маринов/, Мартин Димитров /75 – Митко Митев/, Георги Калоянов, Яни Николов

„ДИМИТРОВГРАД“: Владислав Димитров, Александър Шабарков, Денислав Димов, Златомир Илиев, Жеко Йорданов /44 – Георги Николов, 90+3 Виктор Петров/, Живко Митев, Васил Сантов, Илия Янков, Антон Колев, Недялко Хубенов, Райко Колев /90+4 Валери Делчев/