Кариана разби Спортист в голово шоу

0
-
-

В контролна среща играна на терена с изкуствена настилка в село Ерден отборът на Кариана записа убедителна победа с 5:2 над Спортист (Своге). По време на мача стана ясно, че от Поморие най-после и официално са уведомили БФС, че се отказват от участие в първенството на Втора лига. Именно тимът от южното ни черноморие трябваше да гостува на карианци в неделя на старта на пролетния дял на шампионата. Заради контузия на ахилеса на левия глезен универсалният защитник на домакините Георги Илиев не взе участие в проверката.

Кариана започна по-добре в мача и в 14-та мин. Стоян Предев стреля опасно от границата на наказателното поле, но вратарят Станислав Димитров изби в корнер. В 26-та мин. капитанът на карианци Евгени Игнатов-Бамзе навърза трима защитници на гостите и с техничен удар изпрати топката в долния ляв ъгъл. В 42-та мин. Игнатов бе спънат в пеналта, а Николай Дичев изпълни точно отсъдената дузпа. Секунди преди почивката Мариян Хаджиев намали, след като засече центриране от корнер.

През второто полувреме и в двата отбора бяха направени много смени. В 53-та мин. влезлият като резерва Ивелин Илиев-Шакири получи хубав пас от дясно от Георги Търтов, напредна и със силен шут направи 3:1. В 62-та мин. друга резерва в състава на домакините Пиер Пиеров изпусна сам срещу вратаря, но малко след това Емануил Личев наказа грешка в отбраната на гостите. В 67-та мин. Стивън Кирилов проби от дясно и вкара втори гол за Спортист. Крайният резултат оформи Пиеров в 87-та мин. след отлична асистенция на Ивелин Илиев.