arda otbor 1
Снимка: facebook.com/FCARDA.bg
-
-

Арда победи Септември София с 1:0 в решителен бараж на 29 май 2019 година и спечели историческа промоция за Първа лига. Победата дойде след изключително оспорван мач, който приключи с общо пет червени картона и гол във второто продължение, дело на резервата Ахмед Ооман.

Оттогава кърджалийци са неизменна част от елита на България и постепенно изградиха репутацията си на млад отбор, гладен за успехи. През този сезон възпитаниците на Александър Тунчев затвърдиха тенденцията и гледат смело към второ участие в европейските клубни турнири. Но едно нещо все още убягва на Арда, откакто влезе в Първа лига – победа в Кърджали на някой измежду Левски, ЦСКА-София и Лудогорец. Осем мача са се играли на „Арена Арда“ между водещите ни тимове и отбора от Кърджали, а два на „Лаута“, но до този момент феновете на домакините не са виждали победа на любимците си на домашното съоръжение.

Сега предстои двубой с Левски в неделя и привържениците се надяват, че най-сетне ще усетят и тази радост в Кърджали. Именно сините са най-удобният съперник на Арда от изброените. Кърджалийци имат два успеха над столичани, и то на „Герена“ – 2:1 през сезон 2020/2021 и 2:0 през следващата кампания. Първият сблъсък между двата тима е на „Лаута“ е на 14 юни 2020 година. Левски печели с 3:1 след попадения на Паулиньо, Стайн Спиерингс и Мартин Петков, а точен за домакините е Радослав Василев. През следващия сезон отборите завършват при равенство 1:1 вече в Кърджали. Иван Коконов дава аванс на Арда в 8-ата минута, но в началото на второто полувреме Паулиньо изравнява. Минути по-късно Ивайло Найденов е изгонен и сините довършват мача с човек пo-малко, като не успяват да достигнат до обрата. Миналата кампания отново донесе равенство между Арда и Левски, но този път двата тима не успяха да си отбележат попадения и се стигна до нулево равенство. Сега предстои четвъртият опит на кърджалийци да спечелят победа над столичани у дома.

Арда е приемал ЦСКА-София в четири двубоя, от които може да се похвали с три равенства (0:0 на „Лаута“, 1:1 и 2:2), но в последния сблъсък между двата отбора червените надделяха над съперника си с 3:1. Това се случи през настоящата кампания.

В първите си две домакинства на Лудогорец Арда също стигна до две равенства – 1:1 и 2:2. Но отново последният мач на „Арена Арда“ донесе победа за гостите. Рааградчани се наложиха с 4:0 в началото на миналата година./ „Тема спорт“