Капланович: Като изпуснеш дузпа в края на мача, пада гардът

0
Снимка: cska.bg

Наставникът на ЦСКА-София Величко Капланович в днешния двубой с Локомотив (Пловдив) заяви, че тимът му е загубил две точки. В отсъствието на Саша Илич именно Капланович беше човекът, натоварен със задачата да изведе „червените“ на резервната скамейка.

„Изгубихме две точки днес. Мисля, че влязохме много добре в мача. Бяхме агресивни и компактни. Поведохме навреме и можехме да вкараме гол за 2:0, но вратарят отрази. Последните 10 минути на първото полувреме не бяхме толкова агресивни, когато трябваше да се борим за топката с противника. За съжаление, получихме гол в най-лошия момент – точно в края на първото полувреме“.

„Второто полувреме имахме достатъчно положения. . Юрген Матай е капитан и пое отговорност да бие дузпата. На терена не бяха Иван Турицов и Дюкенс Назон. Назон показва това, което искаме от него. Намира се в страхотна форма, въпреки че през седмицата на тренира заради висока температура. Имахме и други футболисти, които бяха температура през седмицата. Моето мнение е, че футболистите днес дадоха максимума от себе си. Когато пропускате такива възможности, не може да победите. Когато треньорът не е около футболистите, това винаги е проблем. Бяхме през цялото време в комуникация с него. Имахме 5-6 чисти ситуации за гол. Имахме още една ситуация, при която съдията отиде да гледа ВАР. Странно ми е, когато ВАР те извика и да не промениш решението си“.