Капитанът на националния отново на финал в Русия

0

Капитанът на националите Цветан Соколов и тимът на Динамо (Москва) ще защитават титлата си в руската Суперлига. Воденият от Константин Брянский отбор победи Зенит (Санкт Петербург) с 3:0 (25:19, 36:34, 25:23) в третия полуфинален двубой помежду им. Втората част продължи рекордните 51 минути.

Така московчани ще се борят за пети трофей, трети поред. За тима от руската столица това ще е 12-и финал в историята. Във витрината си Динамо има и седем сребърни медала и три бронзови отличия.

Зенит пък няма да има възможността да се бори за златото за втори пореден път, след като миналата година остана четвърти след загуба от съименика си от Казан с 0:3 гейма. Тимът е бил на финал едва два пъти – 2018 и 2021 г., като тогава отстъпва на Зенит (Казан) и Динамо (Москва).

Цецо Соколов изигра поредния си страхотен мач, като се разписа с 29 точки (3 блокади). Антон Семишев завърши с 12 точки (1 блокада). За съперника Егор Клюка се отчете с 15 точки, 13 точки реализира Мат Андерсън (2 аса). Финалната серия започва в началото на май.