„Канарчетата“ полетяха, Стивън ги почна (ВИДЕО)

0

Ботев (Пловдив) победи Септември (София) в първа среща от програмата на втория кръг на Първа лига.“Канарчетата“ се наложиха като гости на Националния стадион „Васил Левски“ с 2:0.

В 25-ата минута Тодор Неделев стреля неточно от пряк свободен удар фронтално срещу вратата.

240 секунди по-късно гостите поведоха. Септември сбърка при изнасянето, Стивън Петков се пребори с Диаби за топката, която попадна в Шопов. Той напредна, залъга стража и бранител и подаде на Петков, който реализира на празна врата.

В 33-ата минута Балтанов се озова на стрелкова позиция в наказателното поле и шутира, но право в ръцете на вратаря Галев.

В самото начало на втората част Балтанов и Неделев комбинираха отлично в наказателното поле, но последният стреля високо над вратата. Здравко Димитров пък отправи силен удар от дистанция, но Кайзер плонжира и успя да избие топката.

В 58-ата минута пробив на Неделев отдясно завърши с подаване към Шопов, който обаче стреля слабо от точката на дузпата и Валентин Галев отрази.

В 64-ата минута Ботев удвои аванса си. Филипов центрира отдясно към Петков, който пропусна топката за Неделев. Плеймейкърът на „жълто-черните“ се озова очи в очи със стража и го преодоля с техничен удар отблизо.

Малко след попадението Стивън Петков шутира по земя от границата на наказателното поле, но Галев бе заел добра позиция и улови топката. Четвърт час преди края Будинов засече топката с глава след центриране на Галчев от корнер, но покрай лявата греда.

В 83-ата минута Неделев намери с отлично центриране отдясно Балтанов на далечната греда, но капитанът на „канарчетата“ стреля неточно с глава.