„Канарчетата“ летят високо! Ботев (Пд) спечели Битката за Тракия и оглави класирането (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
Снимка: Ботев (Пд)
-
-

Ботев (Пловдив) победи Берое в мач от VIII кръг на Първа лига. Битката за Тракия се проведе на стадиона в Коматево и бе спечелена от „канарчетата“ с 2:1. Това позволи на селекцията на Азрудин Валентич за поведе класирането, изпреварвайки Лудогорец с 2 точки.

Първият точен удар в мача дойде чак в 20-ата минута. Маркиньос стреля от наказателното поле, но Бакер улови без проблеми.

Берое можеше да поведе в 33-ата минута. Александър Василев центрира отляво. Алиун Фал засече с глава, но топката срещна дясната греда.

В 41-ата минута гостите имаха нова добра възможност. След центриране от корнер, Омар Сако отигра хубаво с глава, но до лявата греда.

В 53-ата минута и пловдивчани удариха греда. След центриране отдясно, Па Конате засече пред вратарското, но топката срещна левия страничен стълб.

В 65-ата минута „канарчетата“ направиха сериозен пропуск. Па Конате бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му отблизо мина над напречната греда.

Ботев поведе в 70-ата минута. Емануел Току стреля вдясно от дъгата пред наказателното поле. Топката се удари в лявата греда и влетя в мрежата за 1:0.

„Канарчетата“ сложиха точка на спора в 85-ата минута. Маркиньос центрира перфектно отдясно, а Па Конате засече от вратарското поле за 2:0.

В последните секунди на 3-минутното продължение Берое стигна до почетно попадение. След центриране от корнер и отклонена топка, Александър Цветков от 2-3 метра засече в мрежата за крайното 2:1.