Камбуров разкова Локо (Пд) насред „Лаута“ (ВИДЕО)

0
-
-

Берое победи като гост Локомотив (Пловдив) в мач от 3-ия кръг на шампионския плейоф в efbet Лига. Старозагорци се наложиха с 2:0, като и двете попадения бяха дело на бившия голмайстор на „смърфовете“ – Мартин Камбуров.

През първото полувреме домакините владееха инициативата, но без да стигнат до чисто голово положение. Най-добрата ситуация се откри пред Доминик Малонга. Той бе изпуснат от отбраната, но ударът му попадна право във вратаря.

Берое поведе в 56-ата минута. Карлос Охене бе избутан на границата на наказателното поле от Лукас Масуеро, за което главният арбитър отсъди дузпа. От бялата точка Мартин Камбуров бе безкомпромисен за 0:1.

В 71-ата минута Камбуров можеше да реализира и второ попадение. Той бе изведен сам срещу вратаря, но Пиргов успя да скъси ъгъла и да избие.

Четвърт час преди края обаче опитният голмайстор удвои аванса на гостите. Александър Цветков проби отляво и пусна перфектно към Камбуров, който от вратарското поле не сгреши за 0:2. Това бе неговият гол №235 в родния футболен елит.

В 85-ата минута Алмейда можеше да върне един гол. Ударът му от воле обаче профуча покрай лявата греда.

В последната минута изстрел на Момчил Цветанов също не намери очертанията на вратата.