0
GettyImages 1134496449
-
-

Дженоа продължава с трагичната си форма и може да се озове в зоната на изпадащите още утре. Тимът от Генуа направи 1:1 в домакинството си на Каляри, като изравни с гол от дузпа минута преди края. Кирил Десподов остана на резервната скамейка и не се появи в игра. Паволети откри резултата в полза на гостите малко преди почивката, а Кришито изравни в края. Домакините завършиха с човек по-малко, след като Педзела бе изгонен в добавеното време.
С тази точка Каляри си гарантира оставането в Серия А. Дженоа пък вече девети пореден мач няма победа и може утре да се озове в зоната на изпадащите, ако Емполи спечели домакинството си на Торино. След предпазливо начало Дженоа първи стигна до две възможности, като вратарят на гостите Краньо трябваше да се намесва. Към края на полувремето Каляри бе по-активният тим. Бираски изби топката от голлинията след удар на Раду, а в 41-ата минута Паволети откри резултата със своя гол номер 50. Със силен удар той отбеляза 15-ото си попадение за този сезон в първенството.
След почивката домакините опитаха да променят нещо, но ситуации пред вратата на съперника почти нямаше. Малко преди края след консултация със системата за видеоповторения съдията отсъди дузпа за Дженоа, която Кришито реализира. В допълнителното време пък влезлият като резерва Педзела получи червен картон за нарушение срещу Барела и остави тима от Генуа с човек по-малко.