Каква драма! ЦСКА-София изпусна 3 поредни дузпи и Купата и при юношите!

0

Септември (София) U16 спечели Купата на БФС след драматичен успех на дузпи над връстниците си от ЦСКА – София. Редовното време завърши при нулево равенство и победителят трябваше да бъде определен след изпълнение на 11-метрови наказателни удари.
При тях по-точни се оказаха символичните домакини, които реализираха 4 пъти от бялата точка, докато „червените“ преодоляха противниковия страж 3 пъти. Двата отбора си разделиха по едно полувреме, като тимът на Септември беше по-активен преди почивката, докато възпитаниците на Стоян Ангелов поеха инициативата през втората част. В редовните 90 минути не падна гол, а при дузпите ЦСКА – София изглеждаше много близо до триумфа.

Септември пропусна третото и четвъртото си изпълнение и „червените“ докосваха Купата с едната ръка. След това обаче последваха три поредни пропуска от страна на символичните гости и така трофеят отиде за отбора, воден от Светослав Петров. Септември стигна дотук след като отстрани последователно Берое, Дунав (Русе) и Левски.По пътя си към финала „червените“ се справиха с Ботев (Враца), Ботев (Пловдив) и Спартак (Плевен). Това бе втори пореден сблъсък за трофея за тях в тази възрастова група. Миналата година ЦСКА – София отстъпи на Славия с 0:2.