Какъв мач,какви голове! Ботев(Вр) – Ботев (Пд) 3-5! И под Околчица поискаха оставки от БФС (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
botev vraca botev plovdiv federiko barios antoan baroan luiz felipe de souza soares
Снимка: facebook.com/botevplovdiv
-
-

Ботев (Враца) загуби с 3:5 Ботев (Пловдив) в мач от XIV кръг на efbet Лига. На стадион „Христо Ботев“ под Околчица . Срещата ще бъде запомнена със сигурност! С обратите,с красивите голове и с голямата емоция!

Ботев (Вр) поведе след по-малко от 180 секунди игра. Момчил Цветанов центрира отляво, Марко Мажуга отблизо засече с глава, но Ханкич изби. Топката обаче стигна пред вратарското поле до Браян Переа, който с гръб към вратата успя с пета да се разпише за 1:0.

Не бяха изминали и 120 секунди от попадението, когато Ботев (Пд) изравни. Антонио Калдерон даде прекрасен извеждащ пас за Янис Карабельов, който премина покрай стража на домакините и безпроблемно порази опразнената врата за 1:1.

В 13-ата минута Ивелин Попов изведе Антоан Бароан сам срещу вратаря, но ударът по диагонал на нападателя не намери целта. В ситуацията бе маркирана засада, която обаче бе доста спорна и при гол със сигурност ВАР щеше да има тежка задача.

Домакините отговориха 180 секунди по-късно с мощна тупалка от дистанция на Момчил Цветанов. Ханкич обаче успя да избие.

В 18-ата минута феновете на стадиона започнаха скандирания „Оставка“ по адрес на БФС.

В 27-ата „канарчетата“ осъществиха обрат. Антоан Бароан получи вляво от наказателното поле и да успореден пас по земя. От границата на вратарското поле пък Фаустас Степонавичус не сгреши за 1:2.

Второто полувреме започна като първото – с гол на Ботев (Враца). В 50-ата минута Момчил Цветанов проби отляво и даде успореден пас. Марко Мажуга пък засече от границата на вратарското поле за 2:2.

Гостите пък понесоха и още един удар, след като голмайсторът Фаустас Степонавичус получи контузия и бе заменен принудително от Уме Емануел. Именно последният обаче отново даде аванс на „канарчетата“ в 55-ата минута. С изключително прецизен изстрел от дъгата на наказателното поле Уме порази долния ляв ъгъл на вратата за 2:3.

180 секунди по-късно пловдивчани можеха да сложат точка на спора. Бароан отне топката от Мартин Христов и излезе сам срещу вратаря, но се засуети и позволи кълбото да му бъде отнето.

След час игра Ивелин Попов нанесе мощен шут от границата на наказателното поле. Бариос обаче демонстрира страхотен рефлекс и успя да избие отиващата в горния десен ъгъл топка в корнер.

Домакините изравниха в 63-ата минута. Константинос Балогианис игра с ръка в собственото си наказателно поле и главният съдия Стоян Арсов отсъди дузпа. От бялата точка Браян Переа бе безкомпромисен за 3:3.

В 77-ата минута Уме Емануел даде нов аванс на гостите. Попадението му почти идентично като това за 2:3, но този път намери долния десен ъгъл вратата, а резултатът стана 3:4.

bez imeТри минути по-късно Антоан Бароан стигна до отбита топка, успя да се завърти и стреля с десния си крак от воле. Изстрелът му бе извън наказателното поле и не остави шансове на Федерико Бариос. Топката отново срещна страничния стълб и влезе във вратата на Ботев Враца.

В 87-ата минута Бабукар Траоре направи стахотен рейд и мина между няколко футболиста на гостите. Той остана сам срещу Хидайет Ханкич, но не успя да преодолее стража на Ботев Пловдив.