ИЗВЪНРЕДНО: Живко Миланов хвърли оставка!

0

Старши треньорът на Левски – Живко Миланов – сподели мнението си за загубата с 1:3 от Ботев (Пд). Той обяви, че си подава оставката.

„Равностойно първо полувреме. След 45-ата минута дузпа с червен картон, беше доста трудно второ полувреме за нас. Отбелязахме си и нелеп автогол. Там някъде нещата приключиха за нас. Тежък двубой. Опитах да обясня на момчетата, че Ботев ще бъде прекалено мотивиран, доста агресивен и ние трябваше да отговорим на това. През първото полувреме нещата се получиха до дузпата, което беше решаващото за мача.

Има психологически момент – точно преди почивката да получиш дузпа и да загубиш човек. Там беше определящото. Опитаха момчетата в началото на второто полувреме да върнат попадението, но стана този нелеп автогол и нещата станаха много трудни за нас с човек по-малко и с два гола пасив.

Имаше моменти на липса на концентрация, особено при положението за дузпата. Трябва работа. Имаме и неопитност. Имаме човек в линията на защитата, който не е за тази позиция. Надяваме се в скоро време да бъде оправен другият централен защитник и да има по-голям синхрон.

Дузпата с червения картон беше определяща. Трябва да си поемем вината, както и аз. На момчетата им е нужна нова мотивация. Бих си поел отговорността. Ще говоря утре с ръководството. Подавам си оставката като старши треньор на Левски. Да решат хората, които управляват, какво ще се случва.

Аз първо през цялото време съм бил временен наставник. Така и не съм назначаван за старши треньор. Опитах се да помогна до момент, до който мога. Оттук – нататък момчетата сами трябва да излязат от тази дупка. Аз съм сигурен, че ще го направят. Нужно е постоянство. Не може един мач да играеш на добро ниво и следващия мач да паднеш долу.

Съобщих решението си на футболистите. Казах, че поемам вината. Те остават в тази съблекалня. Те са хората на терена и трябва да излязат от това.

Някой трябва да поеме отговорност за тези слаби резултати. Ще преценим утре какво ще се случи.

Окончателната дума ще я има ръководството. Левски има голяма фенска маса и, ако няма нужните резултати, някой трябва да поеме отговорността“, заяви Миланов.