Изключително интересно класиране и ненужни истерии на Държавното първенство по кикбокс в Шумен (ВИДЕО и СНИМКИ)

335753942 899117421372619 615161310167327033 n
-
-

През изминалия уикенд (09-12 март) в Шумен се проведе Държавно първенство по кикбокс в стил „Лоу кик“. Надпреварата бе организирана от СК Шуменска крепост в добре познатия патриотичен дух, които за пореден път създадоха вдъхновяваща атмосфера в залата.

Силно впечатление направи финалът при мъжете до 86 кг между европейския вицешампион шампион от 2022 г. Али Юзеир (СК Вокил – собственост на председателя на БККМГ Галин Димов) и световния шампион при юношите старша възраст Мариян Петков (СК Шуменска крепост), който влезе при мъжете и се бори за място в отбора в стил “Лоу кик“. От публикувано във Facebook видео се вижда как г-н Димов блъска по ринга. В крайна сметка победата е за състезателя на СК Вокил.

Иначе, конкуренцията на Държавното първенство в Шумен бе доста силна – участие взеха над 340 състезатели от 48 клуба. Състезанието бе официално открито с блестящото изпълнение на на домакините Никол Мартинова и Симона Стефанова на легендарната българска песен „Една българска роза“.

332177035 121261454237515 2462039237237735329 n

Надпреварата бе особено важна за бойците, които се състезават в ринговите дисциплини, тъй като бе и квалификация за националния тим. Това внесе допълнителна доза адреналин на двата ринга, на които се провеждаха битките.

334782817 856341132135299 93852897372897243 n

Отборен шампион с общо 18 медала (8 златни, 6 сребърни и 4 бронзови) стана спортен клуб Вокил. През целия уикенд техните състезатели водиха оспорвани двубои с бойците на домакините от Шуменска крепост, които взеха среброто със същия общ брой медали (8 златни, 5 сребърни и 5 бронзови). Трети на почетната стълбичка се качи отново варненски клуб – Боил. Те спечелиха 17 медала (пет златни, шест сребърни и шест бронзови).

За най-перспективен състезател бе определен Виктор Михалев от СК Вокил, който грабна златото при ЮМВ до 45кг. За най-техничен състезател на Държавното първенство бе обявен Жак Риков от СК Десант – Добрич. Той спечели и четирите си мача с нокаут.

Успешен дебют на ринга направи синът на старши-треньора на СК Шуменска крепост Галин Методиев – Манол. Той се изправи срещу Бетухан Бектеш и спечели първата си победа. Двубоят беше  категорията до 30 кг. при момчетата между 9-10-годишна възраст.