Иван Вутов предупреди Берое, припомни инфарктен мач

0

Бившият треньор на Берое Иван Вутов предупреди водения от Петър Колев тим, че домакинският сблъсък срещу Пирин няма да е никак лек.

„Благоевградчани по традиция са ни неудобен съперник. С тях открай време играем трудно. Станели дума за сблъсъци с орлетата, в съзнанието ми веднага изникват два от тях. В единия случай бях помощник на Иван Танев. Наложи се аз да водя отбора вместо него, защото той беше в Унгария. Поведохме с 4:0 на полувремето, а в съблекалнята едни радости и смехове. Предупредих момчетата, че ако не се стегнат, ще берем ядове. Те не ме послушаха и стана точно това, което предрекох. Бързо ни върнаха три гола. Накрая удариха греда и треперихме до последната минута. Та срещу Пирин и сега няма да е лесно. Те имат научени играчи. Стигнат ли им физическите сили, знаят какво да правят на терена. Такива футболисти няма какво да ги учиш. За Берое ще е важно да не инкасира първи гол в мача. Допусне ли го, трудно ще го върне. Така е, защото момчетата на Петър Колев изпитват затруднения, когато противникът им се затвори. Поведе ли, Пирин ще направи точно това и за Берое ще започнат проблемите. Иначе и друг път съм казвал, че заралии в тази си формация имат потенциал. Показаха го и при категоричния си успех като гости срещу Локомотив София с 3:0. Стилът им ми хареса“, отбеляза Вутов, цитиран от „Тема спорт“.