Италия триумфира в Евро 2020 с трудна победа над Англия (ВИДЕО)

-
-

Италия победи Англия след дузпи и резултат 1:1 в редовното време на финалния мач на Евро 2020. На стадион „Уембли“ се завърза оспорвана битка и възпитаниците на Роберто Манчини заслужено вдигнаха трофея. Английските фенове не можаха да се зарадват с това и ще трябва да се задоволят с второто място в турнира.

Бърз гол за англичаните още в 3-ата минута, когато гобро центриране намери Люк Шоу, който от воле прати топката във вратата на Донарума.

В 22-ата минута играта бе прекъсната, Жоржиньо получи удар и му бе необходима лекарска помощ.

В 35-ата минута Федерико Киеза преодоля няколко съперник и стреля от границата на наказателното поле, но топката прелетя встрани от дясната греда.

В добавеното време на първото полувреме Чиро Имобиле получи добро подаване и насочи топката към вратата, но защитникът на Англия блокира удара в последния момент.

Киеза получи шанс да изравни резултата в 62-ата минута като се промуши през защитата и отправи опасен удар, но Пикфорд внимаваше и спаси.

В 67-ата минута Италия се върна в играта след разбъркване в наказателното поле Бонучи се добра до топката и не сгреши за 1:1.

До края на редовното време двата отбора не стигнаха до опасни ситуации и мачът премина в продължения.

В 97-ата минута Калвин Филипс пропиля възможност, пращайки отбита топка от границата на наказателното поле встрани от лявата греда.

Продълженията не решиха победителя и преминаха към изпълнението на дузпи.