Италия надви Испания с дузпи и си осигури място на финала в Евро 2020 (ВИДЕО)

-
-

Италия победи Испания в полуфиналния мач на Евро 2020. С резултат 1:1 в редовното време отборът на Роберто Манчини си осигури място на финала и чака да разбере съперника си за купата от другия 1/2-финал между Англия и Дания. В храма на футбола „Уембли“ италианците заслужено се добраха до финалния двубой, който ще реши победителя на 11 юли.

Първата опасна атака организираха италианците в 4-ата минута след като Николо Барела достигна до топката и ударът му посрещна дясната греда, но реферът отсъди засада.

В 25-ата минута Дани Олмо стигна пръв до отбитата топка и и отправи силен удар към лявата страна на Джанлуиджи Донарума, но той бе готов и спаси.

В 39-ата минута Алба даде добър пас на Оярсабал, но той стреля по безумен начин и прати топката високо над напречната греда.

В края на първото полувреме Емерсон пропиля огромна възможност, след като получи пас в наказателното поле и прати топката в напречната греда.

В 52-ата минута Оярсабал подаде добре топката на Бускетс, който не успя да придаде сила и да насочи удара към целта, за да направи проблем на Донарума.

Гол! Италия поведе в резултата в 60-ата минута, след като Федерико Киеза достигна до отбита топка и преодоля вратаря с удар към дясната греда.

В 80-ата минута испанците изравниха резултата. Алваро Мората беше изведен от Дани Олмо, нападателят проби и насочи добре топката по земя във вратата за 1:1.

В редовните минути не се стигна до победител, мача премина в продължения.

Дани Олмо се оказа на стрелкова позиция в 98-ата минута от наказателен удар, но вратарят спаси. Мората се добра до отбитата топка и стреля, но ударът бе блокиран.

В 111-ата минута Верати вкара топката във вратата, но бе в положение на засада и реферът не пропусна да отсъди.