Италия изпрати Белгия да си ходи вкъщи (ВИДЕО)

-
-

Италия победи Белгия с резултат 2:1 в големия сблъсък на 1/4-финалите на Евро 2020. На „Алианц Арена“ в Мюнхен италианците заслужено продължават напред в надпреварата. Възпитаниците на Роберто Манчини продължиха своята серия без загуби, а тези на Роберто Мартинес се прибират вкъщи.

В 13-ата минута Леонардо Бонучи хвана защитата на белгийците неподготвена и вкара топката във вратата, но след преразглеждана с ВАР бе отсъдена засада и голът бе отменен от рефера.

В 22-ата минута Кевин де Бройне опита силен удар към вратата на Донарума, но вратарят отрази встрани от вратата.

Четири минути по-късно Лукаку овладя добро подаване в наказателното поле и стреля, но вратарят на италианците отново бе подготвен.

В 31-ата минута Италия отговори подобаващо на заплахите на Белгия като Николо Барела преодоля Тибо Куртоа с брилянтен удар в лявата страна на вратата за 1:0.

В 44-ата минута Лоренцо Инсиние порази за втори път вратата на белгийците след добра индивидуална игра и прекрасен изстрел.

Минута по-късно реферът отсъди дузпа за Белгия след безрасъдно нарушение в наказателното поле на Ди Лоренцо. Ромелу Лукаку застана зад топката и не сгреши да направи резултата 2:1 в полза на италианците на първото полувреме.

В 52-ата минута Киеза опита да намери Имобиле в наказателното поле, но вложи твърде много сила в подаването.

Опастност за Донарума в 56-ата минута Доку нахлу в наказателното и центрира, но вратарят се справи със ситуацията.

В 61-ата минута Лукаку изпусна страхотна възможност да изравни резултата, но намесата на Спинацола би много важна за това топката да излезе в ъглов удар.

Спинацола стигна до добро центриране от страна на Инсиние в 66-ата минута, но насочи удара си встрани от вратата.

В 76-ата минута Лукаку нанесе силен удар към вратата, но той бе блокиран от защитник.

Минута след това Роберто Манчини бе принуден да направи смяна тъй като Спинацола поиска смяна след контузия.