Исторически резил! България загуби и от Финландия

0

Българският национален отбор по футбол допусна поредната си загуба, този път историческа. За първи път в историята „лъвовете“ допуснаха поражение от Финландия. Селекцията на Георги Дерменджиев отстъпи в Хелзинки с 0:2. Така „трикольорите“ остават само с една победа в последните си вече 18 мача.

Първото чисто голово положение дойде след четвърт час игра. Робърт Тейлър бе изведен в наказателното поле, сам срещу Луков. Ударът му по диагонала обаче бе блестящо спасен от стража на България.

120 секунди по-късно Финландия отново пропусна великолепно положение. Раитала намери в наказателното поле Пуки, който стреля незабавно, но отново Луков предотврати сигурно попадение.

Родните национали отговориха в 29-ата минута. Димитър Илиев стреля от дъгата пред наказателното поле, но встрани от вратата.

В 38-ата минута България пропусна най-добрата си ситуация. Малинов намери чудесно пред вратарското поле Десподов. Преминалият под наем в Лудогорец футболист овладя, завъртя се и стреля, но вратарят на домакините улови пред голлинията.

По-малко от минутка след началото на втората част Димитър Илиев получи в наказателното поле и стреля по диагонала. Топката премина през куп от играчи, но никой не успя да я засече.

В 52-ата минута Финландия поведе. След центриране отляво, топката във вратарското поле до Робърт Тейлър, който без проблеми преодоля Луков за 1:0.

В 67-ата минута домакините удвои аванса си. Фредрик Йенсен получи от тъч, влезе навътре, стигна до дъгата пред наказателното поле и с плътен удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 2:0. В ситуацията Мартин Луков можеше да се намеси далеч по-добре.