Исторически гол и разгромна победа за Борусия в дербито срещу Шалке

0
-
-

Борусия Дортмунд се наложи с категоричното 4:0 в дербито срещу Шалке 04 от 26-ия кръг на Първа Бундеслига при подновяването на сезона след два месеца пауза заради пандемията от коронавирус.

Ерлинг Холанд вкара историческия първи гол в Първа Бундеслига при рестарта на шампионата.

Футболистите на Борусия Дортмунд имаха претенции за дузпа в 12-ата минута за игра с ръка в наказателното поле на Шалке 04. Съдията Денис Айтекин провери ситуацията с ВАР и бе преценено, че няма основание да се свири такава.

Първият голям пропуск в мача бе в 27-ата минута пред вратата на Борусия. След грешка в отбраната на домакините топката попадна в Даниел Калиджури, който стреля, но ударът му бе отразен от Роман Бюрки.

Борусия Дортмунд поведе в резултата в 29-ата минута. След разиграна добра комбинация, Юлиан Бранд с едно докосване подаде към Торган Азар, който центрира в наказателното поле на Шалке, където Салиф Сане изпусна Ерлинг Холанд, а той с прецизно докосване отклони топката във вратата на Шуберт.

Борусия удвои своята преднина буквално в заключителните секунди на първото полувреме. Вратарят Шуберт сбърка фатално при изчистването на топката и я подари на футболистите на Борусия. Бранд подаде към Рафаел Герейро, който нахлу в наказателното поле на Шалке и с много точен удар покрай Шуберт вкара топката във вратата му за 2:0.

Второто полувреме започна с нов гол във вратата на Шалке 04, а негов автор бе Торган Азар в 48-ата минута. Асистенцията отново бе на Юлиан Бранд.

Борусия Дортмунд реализира и четвърто попадение в 63-ата минута. Ерлинг Холанд намери по чудесен начин Рафаел Герейро зад отбраната на Шалке, а португалецът отбеляза своя втори гол в срещата по хладнокръвен начин.

С тази победа Борусия Дортмунд съкрати разликата от лидера Байерн Мюнхен на една точка. Борусия е с 54, а баварците са лидер с 55, но и мач по-малко.

Загубата е четвърта за Шалке в последните пет мача на отбора във всички надпревари.