Испания си утежни сериозно положението, след като изпусна дузпа и Полша (ВИДЕО)

0
-
-

Испания и Полша не излъчиха победител в мач от група Е на ЕВРО 2020. На стадион „Ла Картуха“ в Севиля съперниците си размениха по едно попадение, за да завършат при 1:1. Испанците могат да съжаляват за това, че не грабнаха трите точки, след като изпуснаха куп положения, включително и дузпа. Така ситуацията за тях става доста сложна, тъй като са на трето място в групата, с едва 2 точки. За Полша това бе първа точка. Лидер в подреждането е Швеция с 4 пункта, а втори е Словакия – с 3. В последния кръг Испания се изправя срещу Словакия, а Полша – срещу Швеция.

В 6-ата минута Клих стреля от сериозна дистанция, като топката премина над вратата.

Испания поведе в 25-ата минута. Морено нахлу в наказателното поле и пусна остър пас по земя. Алваро Мората пък засече неспасяемо от границата на вратарското поле за 1:0. Първоначално попадението бе на път да бъде отменено, тъй като страничният съдия вдигна флага си за засада. След консултация с ВАР обаче, главният арбитър показа центъра.

В 34-ата минута Морено стреля опасно директно от фал, от дъгата пред наказателното поле. Топката обаче профуча покрай дясната греда.

В ответната атака пък Полша можеше да изравни. Левандовски центрира отдясно, Свидерски засече от вратарското поле, но над напречната греда.

В 43-ата минута Полша по чудо не изравни. Мощна тупалка на Свидерски от дъгата пред наказателното поле срещна дясната греда на Симон. Топката попадна у Левандовски, който от чиста позиция нанесе силен удар, но стражът на Испания някак успя да избие с една ръка в корнер.

В последната минута на редовното време пък испанците пропуснаха. Алба проби отляво и пусна пас по земя. Морено засече от ъгъла на вратарското поле, но покрай дясната греда.

Полша изравни в 54-ата минута. След чудесно центриране отдясно, Робърт Левандовски засече с глава пред вратарското поле, пращайки топката неспасяемо в мрежата за 1:1.

Испания можеше да възстанови аванса си веднага след изпълнението на център. Морено получи в наказателното поле и даде успореден пас, след което бе застъпен от футболист на Полша. След разглеждане на ситуацията с ВАР, главният съдия отсъди дузпа. Ударът от бялата точка на потърпевшия обаче срещна дясната греда. Мората пък от чиста позиция не успя да уцели вратата при добавката.

В 65-ата минута Мората стреля от наказателното поле по диагонала. Шчесни обаче плонжира и изби в корнер.

В 81-ата минута Родри нанесе плътен удар от границата на наказателното поле, който обаче попадна в Шчесни.

180 секунди по-късно испанците направиха шокиращ пропуск. Центриране в наказателното поле остави двама от селекцията на Луис Енрике сами срещу вратаря. Сарабиа свали с гърди към Мората, чийто удар обаче бе спасен от хвърлилия се в краката му Шчесни.