Испания се измъчи срещу Швейцария в Евро 2020 (ВИДЕО)

-
-

Испания отстрани Швейцария от Евро 2020 с дузпи при резултат 1:1 в редовното време. „Ла Фурия“ продължава да пише своята история, а „кръстоносците“, които поднесоха изненада на Франция се прибират у дома. Това бе първият мач от 1/4-финалите и Луис Енрике се поздрави с победа.

След добро притежание на топката от страна на испанците се стигна и до първия гол в 8-ата минута. Жорди Алба пое в празно пространство топката и отправи удар, който рикошира и влезе право в целта.

В 17-ата минута Коке изпълни свободен удар от границата на наказателното поле, но топката прелетя над напречната греда.

В 25-ата минута Сесар Аспиликуета засече топка от ъглов удар за Испания, но Ян Зомер се намеси добре и извади топката от рамките на вратата.

Десет минути по-късно Джердан Шакири прати дълбоко топката от ъглов удар като тя намери главата на Мануел Аканджи, но опитът му не бе успешен.

Още с началото на второто полувреме „Ла Фурия“ стартира с опасна атака, но Алваро Мората бе хванат в засада.

В 56-ата минута Денис Закария беше близо до изравняване на резултата след добро центриране на Рикардо Родригес, но топката премина близо до лявата греда.

Швейцарците пропуснаха още един шанс в 64-ата минута Щефан Цубер пробва удар, но Унай Симон успя да запази мрежата си чиста.

Изненада за Луис Енрике в 68-ата минута Джердан Шакири се възползва от грешка в защитата на испанците и не сгреши за 1:1.

В 77-ата минута реферът бе суров към „кръстоносците“ и ги остави без Ремо Фройлер с директен червен картон за грубо влизане срещу съперник.

Жерард Морено се освободи добре в 84-ата минута и стреля, но право в ръцете на Зомер.

В редовното време двата отбора не се победиха и мачът преминава в продължения.

В 101-ата минута Жерард Морено изпусна страхотна възможност след като стрела от близко разстояние, но Ян Зомер извади добър рефлекс и спаси швейцарците.

След 110 минути игра пред Диего Йоренте се откри възможност за попадение, която той не успя да реализира, защото ударът му бе блокиран от защитник на Швейцария.

В 116-ата минута Бускетс стреля с глава след центриране от ъглов удар, но топката отново попадна в ръцете на вратаря. Играта продължи с изпълнение на дузпи.