Испания прегази Словакия, Швеция изпрати Полша вкъщи (ВИДЕО)

Испания смаза Словакия с резултат 5:0 в среща от Група Е на Евро 2020. На стадион „Естадио Ла Куртиха“ в Севиля двубоят бе от изключително значение и за двата отбора. С тази загуба момчетата на селекционера Щефан Таркович се отдалечават все повече от 1/8-финалите, а на Луис Енрике му трябваше задължителна победа и я получи.

Още в началото на мача испанците взеха контрола над топката с добри къси разигравания.

В 12-ата минута след съгласуване с ВАР реферът отсъди дузпа за Испания. Алваро Мората се нагърби да изпълнява и пропусна да отбележи от бялата точка. Мартин Дубравка се справи чудесно за словаците.

В 24-ата минута силен удар от разстояние на Алваро Мората завари неподготвен вратаря на Словакия, но той все пак се справи със ситуацията и запази мрежата си суха.

Автогол в 30-ата минута за Мартин Дубравка, който след отбита топка в горната греда, отклони кълбото в собствената си врата в целта си да изчисти в корнер.

В 40-ата минута Бьорн Кауперс не се поколеба и извади жълтия картон за остро влизане от страна на Серхио Бускетс.

Пет минути по-късно Коке отправи мощен удар, но топката мина близо до лявата греда.

В добавеното време на първата част Испания поведе в резултата с 2:0. От асистенция на Жерар Морено се възползва Аймерик Лапорт, който не сгреши и прати топката в десния ъгъл на вратата.

В 56-ата минута асистенция на Жорди Алба докара до третия гол в мача като Пабло Сарабия засече добре центрираната топка, която удари дясната греда и влезе.

Не закъсня и четвъртият гол за Испания като в 67-ата минута Феран Торес завърши прекрасно атаката с атрактивен гол с пета.

В 72-ата минута испанците тотално приземиха противника след пореден автогол от страна на Юрай Куцка, който прати топката в собствената си врата след разбъркване пред голлинията.

В другия мач отборите на Швеция и Полша завършиха с резултат 3:2 на „Газпром Арена“ в Санкт Петербург в последния си двубой от група Е на Евро 2020. Играчите на Ян Андерсон събраха четири точки преди това, но днешнот победа им осигури първото място. На Пауло Соуса му бе нужна задължителна победа тъй като поляците заемаха последната позиция в групата със само една точка, но поражението ги изпрати вкъщи.

Интересно начало за шведите като още във 2-ата минута индивидуална изява от страна на Емил Форсберг завърши с удар и гол за 1:0.

В 17-ата минута при центриране от ъглов Роберт Левандовски надскочи защитата и стреля с глава, но топката се удари в напречната греда.

Второто полувреме започна отново с гол в 59-ата минута, когато Деян Кукушевски освободи Емил Форсберг, който прати топката във вратата.

Две минути по-късно Роберт Левандовски се измъкна зад защитата и отправи точен удар, който направи резултата 2:1.

В 65-ата минута реферът отмени гол на Якуб Свирчок поради засада.

В 84-ата минута Левандовски изравни резултата като посрещна перфектно центриране от Пшемислав Франковски и прати топката във вратата за 2:2.

В 4-ата минута на добавеното време Виктор Клаесон изведе Швеция на първо място в групата като оформи крайното 3:2.