Испанец сменя капитана на Черно море

0
daniel dimov

Черно море ще бъде с най-доброто, с което разполага за днешното домакинство на Левски. Двубоят на „Тича“ ще стартира в 20:15 часа. В групата на моряците за мача със сините попадна халфът Пабло Гарсия. Испанецът страдаше от контузия и пропусна гостуването на Локомотив Пловдив (0:1). 26-годишният футболист вече е възстановен и се очаква да стартира като титуляр срещу столичани, партнирайки си с Васил Панайотов в средата на терена. Това ще прати на скамейката капитана Даниел Димов. Илиан Илиев ще иска да използва опита на халфа след почивката, когато очаква при благоприятен резултат да затвори подстъпите към вратата на Иван Дюлгеров.

През седмицата от лека травма бе измъчван централният защитник Влатко Дробаров, но северномакедонецът тренира на пълни обороти вчера и днес ще стартира от първата минута. Той създаде отлично партньорство с Живко Атанасов и стабилната игра в защита бе в основата на временната трета позиция, която заема тимът.

Неслучайно моряците превърнаха стадион „Тича“ в крепост и от началото на сезона не познават вкуса на поражението у дома. Единствената грешна стъпка бе направена в 13-ия кръг при 2:2 с Локомотив Пловдив, като това бе един от най-атрактивните двубои през кампанията до момента./ „Тема спорт“

Панайотов: Мачът с Левски е по-специален за мен, но ще дам всичко от себе си за Черно море! Трябва да вземем максимума