0
давид кики
-
-

Във втората си контролна среща на лагера в Алания отборът на Монтана бе надигран с 2:1 от сръбския елитен Младост (Лучани). Съперникът на монтанци поведе в резултата в 10-та минута след добре организирана многоходова атака. Исканият от Левски ляв бек Давид Кики изравни в 70-та минута. Тогава 26-годишният национал на Бенин бе изведен пред пеналта от Владимир Айтов и с неспасяем шут изпрати топката в мрежата. 11-ия в класирането на сръбската Супер лига се възползва от лошо върната от Айтов топка и вкара победния си гол в 87-та минута.

Старши треньорът на Монтана Атанас Атанасов използва два различни състава през двете полувремена, като след почивката в игра се появиха Иван Михов и Румен Георгиев, които пропуснаха първата проверка със Стал (Миелец) от Полша (1:1) заради леки контузии. Следващата контролна среща на монтанци в Алания е в сряда, 27 януари, срещу косовския Балкани (Суха река).