Ирак повали Япония и си осигури преминаване в следващата фаза

0
irak qponiq

Ирак си осигури място на 1/8-финалите на Купата на Азия, след като победи с 2:1 четирикратния шампион Япония в мач от група E. Срещата се проведе на стадион „Едюкейшън Сити“.

С успеха си Ирак има пълен актив от 6 точки, след като започна кампанията си с победа с 3:1 над Индонезия.

Ирак поведе още в 5-ата минута. Хюсеин се разписа с глава за 1:0.

В 4-ата минута на даденото продължение на първото полувреме Ирак удвои аванса си. Ахмед Яхя премина покрай Юкинари Сугавара, нахлу в наказателното поле и центрира, а Хюсеин засече с глава за 2:0.

В 56-ата минута беше отсъдена дузпа за японците, но след консултация с ВАР реферът я отмени.

Япония стигна до гол чак в 3-ата минута на допълнителното време на мача. Ендо се разписа, но това стигна само за оформяне на крайното 2:1.