0
lautaro martinez
-
-

Интер спечели головото шоу при гостуването на Сасуоло с 4:3. Двубоят от осмия кръг на Серия А, който се игра на стадион „Мапей“ предизвика изключително много вълнения.

Двубоят започна по възможно най-перфектния начин за Интер, който поведе в резултата още във 2-ата минута. Марсело Брозович подаде към Лаутаро Мартинес, който бе изведен на отлична позиция и не пропусна да вкара.

„Нерадзурите“ можеха да отбележат втори гол в 13-ата минута. Лаутаро Мартинес се измъкна от опеката на Марлон и изскочи сам срещу Консили, но ударът на аржентинския нападател не бе точен и топката премина встрани от десния стълб на вратата на Сасуоло.

Сасуоло успя да изравни резултата в 16-ата минута. Траоре подаде към Доменико Берарди, който с диагонален удар вкара топката във вратата на Самир Ханданович.

Интер вкара нов гол в 27-ата минута, но попадението правилно не бе зачетено. Ромелу Лукаку подаде към Лаутаро Мартинес, който отблизо вкара, но при подаването аржентинеца бе в положение на засада.

Сасуоло вкара гол в 33-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада на Франческо Капуто.

Интер възстанови преднината си в 38-ата минута, когато Стефан де Фрай подаде към Ромелу Лукаку, който се справи със защитника на гърба си и отблизо простреля Консили.

Интер вкара трети гол в 45-ата минута. Марлон събори Лаутаро Мартинес в наказателното поле и съдията Пиеро Джакомели не се поколеба да посочи бялата точка. Наказателният удар бе реализиран от Ромелу Лукаку.

Лаутаро Мартинес демонстрира страхотните си технически умения в 55-ата минута, когато се справи с двама защитници на домакините, след което отправи много тежък удар, но Консили внимаваше и спаси.

Интер получи правото да изпълни втора дузпа в мача в 70-ата минута, когато Мерт Мюлдюр подсече Барела в наказателното поле на Сасуоло. Лаутаро Мартинес не сбърка и реализира наказателния удар в 71-ата минута.

Сасуоло бързо успя да съкрати пасива си. В 74-ата минута Жереми Бога подаде към Франческо Капуто, който веднага комбинира с Филип Джуричич, който вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Ханданович.

Сасуоло върна интригата в 82-ата минута, когато Жереми Бога направи страхотен рейд между четирима футболисти на Интер, след което с премерен удар вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Ханданович.

С този успех Интер събра 21 точки и продължава да е на второ място, като изостава на точка зад лидера Ювентус. Сасуоло е с 6 точки.