Интер и Меси отпаднаха от Шампионската лига(ВИДЕО)

0

Интер Маями отпадна от Шампионска лига на КОНКАКАФ след загуба с 1:3 от мексиканския Монтерей във втория мач. Тимът на Тата Мартино загуби първия ¼-финален сблъсък с 1:2 у дома, когато беше без голямата си звезда Лионел Меси.

Аржентинецът беше титуляр в реванша.Въпреки че гостите владееха повече топката, не успяха да създадат много на брой голови положения.Половин час след началото на срещата Монтерей излезе напред в резултата. Брандън Васкес наказа много груба грешка на вратаря Дрейк Календър.

Към края на първата част Суарес вкара, но имаше засада и голът му не беше зачетен. Към 60-ата минута мексиканците удвоиха преднината си чрез Херман Бертераме, а Хесус Гаярдо направи резултата класически четири по-късно.

В 74-тата минута Алба беше изгонен, след като хвана за гушата опонент и получи втори жълт картон.

Почетният гол за Интер Маями дойде след асистенция на Меси около пет минути преди изтичането на редовното време. Световният шампион с Аржентина изпълни пряк свободен удар. Диего Гомес вкара с глава и оформи крайния резултат.

Все пак Монтерей се класира за полуфиналите на надпреварата, където ще се изправи срещу Кълъмбъс Крю. В други полуфинал сили ще премерят Пачука и Клуб Америка.