0
6 1
-
-

Отборът по мини футбол на „Импулс“ надделя трудно над ФК „Джебел 1928“ с 3:2 в директен сблъсък за влизане в топ четири на „Лига Кърджали“. Получи се равностоен двубой с много футболни достойнства, като в срещата първи поведоха джебелчани след като президента на тима Метин Халил изработи попадение за Юзджан Шабан, който се намира в страхотна форма. В краят на първата част, обаче само в рамките на една минута момчетата от „Импулс“ успяха да обърнат след попадения на Мехмед Раим и Хасан Якуб. Картинката не се промени и през втората част и двата отбора продължиха да създават положения пред едната и другата врата. В краят на срещата за пореден път в герой за своите се превърна Мехмед Раим, който след асистенция на капитана и организатор Бекир Сюлейман успя да се разпише за 3:1. Капитанът на „Джебел 1928“ Юксел Мехмед също изигра своята роля в срещата асистирайки на Али Мехмед за 3:2 в самия край на двубоя, но това не стигна на джебелчани за нещо повече в срещата.

В друг мач от кръга „Ю ЕС Инженеринг“ надви драматично „Global Net“ с 2:0 след попадения в самия край на двубоя. Червените от „Ю ЕС Инженеринг“ изиграха силен двубой срещу осакатения отбор на „Global Net“, но добрата игра в защита на Иван Вълчев, страхотният рефлекс на Димитър Митрев и гредата на четири пъти бяха на път да спрат устрема им. Силен двубой за „Ю ЕС Инженеринг“ направи Адем Бехчет, който на няколко пъти се понрави с добри изяви при опасни контраатаки на „Global Net“, а не пропускаше удобна възможност и да участва в атаките на своите. На няколко добри позиции излезе и Мехмед Мехмед, но за съжаление на своите не успя да се разпише. Седем минути преди края все пак гол падна за червените, а в герой отново се превърна Юсеин Тасим, който уползотвори прекрасно центриране на Рейхан Етем. В последната минута от срещата след хубав пас на Алпай Сюлейман отново точен бе добре познатият Юсеин Тасим. За съжаление на „Global Net“ този път участие не успя да вземе и емблематичната фигура за тима Евгени Георгиев поради травма, но затова пък в състава този път личеше името на президента Лазар Попов, който на няколко пъти подсказа на съдията за отсъждания в ощърб на своя отбор, като по този начин за пореден път доказа, че е огромен привърженик на феърплея. Въпреки интригата, която бе жива до края на срещата похвални бяха действията и на президента на „Ю ЕС Инженеринг“ Осман Фикри, който след като отбора му поведе в края на двубоя на няколко пъти лично се затича да вземе топката, за да я върне бързо в игра. С това си действие Осман също доказа, че е един от хората в лигата, които определено схващат замисъла на организаторите Альоша Синабов и Благовест Саръев, а именно в турнирите на БАМФ да се търси преди всичко развлечение, а не кой знае какви резултати.

В друг двубой от първенството на БАМФ Кърджали „Арда 1924“ най-накрая се отпуши и успя да победи FC „Pripek“ с 10:3. Сините трудно реализираха създадените си положения в последните срещи, но днес играта им потръгна и с по две попадения се отчетоха най-добрият футболист в лигата за октомври Цанко Чаушев, железният бранител Димитриос Николов и легендата на тима Емил Щерев – Недро. Четири на брой пък бяха попаденията реализирани от бижуто в състава на кърджалийци Ерай Салиф. На вратата на „Арда 1924“ на няколко пъти котешки рефлекс демонстрира стражът Кязим Емин – Колин. Въпреки това за отбора от Припек хеттрик успя да реализира един от най-дейните на терена капитанът Иван Башев, който заедно с Мехмед Раим се намесва в борбата за голмайсторския приз. След изиграните срещи от седми кръг двамата имат по десет попадения, а лидер продължава да е Юзджан Шабан от „Джебел 1928“ с тринадесет гола. Втори с дванадесет поадения е Александър Димитров от „Граничар – Кирково“.