Илич искал „червените“ да си вкарат автогол срещу Септември

0
sasha ilich
Снимка: cska.bg

Старши треньорът на ЦСКА-София Саша Илич е поискал отборът му да си вкара автогол по време на скандалния мач със Септември. Припомняме, че „червените“ спечелиха с 1:0 двубоя, след като не действаха феърплей, за което след двубоя си признаха. „Мач Телеграф“ твърди, че старши треньорът на Септември Светослав Петров е призовал администратора на „червените“ Стойко Сакалиев и Саша Илич да инструктират футболистите си да пуснат гол след скандалната ситуация в края на първата част. Сакалиев и Илич обаче не реагирали, а впоследствие сърбинът обяснил, че не може еднолично да вземе такова решение.

„Аз уча футболистите ми да вкарват голове, а не автоголове. Подобно решение трябва да е на ръководството“, казал Илич.

На почивката сърбинът се извинил на ръководството на Септември за случилото се. Той обяснил, че ще поиска от шефовете на ЦСКА-София второто полувреме да започне с ритуален гол във вратата на отбора му. Сърбинът обаче получил отказ на тази си идея, а той не дошъл от Филип Филипов, разбира се. Директорът пое отговорност за това решение, но то дошло от по-високо.

Както вече стана ясно, след мача капитанът на ЦСКА-София Юрген Матай е влязъл в съблекалнята на Септември, за да се извини за погазването на феърплея. „Мач Телеграф“ твърди още, че Матай, който реално беше главният виновник за погазването на етичните правила във футбола, се е извинил от името на ЦСКА-София, а не от свое. Това изнервило много играчите на Септември, а един от тях – 23-годишният хърватин Петър Чуич, изригнал срещу Матай и го изгонил от съблекалнята: „Точно ти си виновен за погазването на феърплея, а не ЦСКА като цяло. Централен защитник си, а изтича да хвърляш тъч. Изчезвай от тук“.