Илич гласи Асприля за титуляр срещу Сепси

0
danilo asprilq

Треньорът на ЦСКА-София Саша Илич възнамерява да заложи на последното до момента ново попълнение Данило Асприля от първата минута в домакинството на Сепси. Първият двубой от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите е в четвъртък от 20:00 часа на „Българска армия“ и ще бъде предаван пряко по Диема Спорт.

Очакванията към колумбиеца са много високи. Той създаде име у нас с екипа на Литекс, като за година и половина (от лятото но 2014-а до края на 2015-а) се превърна в един от най-добрите футболисти в първенството и отбеляза 23 гола в 59 мача. В последния сезон пък 34-годишният нападател изведе Бейтар Йерусалим до Купата на Израел, като се отчете с впечатляващите 18 гола и 6 асистенции в 36 участия във всички турнири.

Днес срещу Крумовград Асприля трябва да дебютира за ЦСКА-София, като се очаква да се появи на терена през втората част. Той се намира в добро физическо и кондиционно състояние, за разлика от Майкъл Естрада, и в четвъртък ще започне като титуляр./ „Тема спорт“