Илиан Илиев и Кифиса направиха голяма услуга на ПАОК и Десподов!

0
kifisia ilian iliev

Отборът на Кифисиа изненада Панатинайкос, като направи 1:1 като гост и по-този начин открадна точки на „детелините“ в борбата за титлата на Гърция, в която е замесен ПАОК на Кирил Десподов. Българският национал Илиан Илиев-младши обаче не взе участие в мача.

Домакините поведоха в 37-ата минута, когато Паласиос реализира за 1:0. В 59-ата минута негово попадение не бе зачетено заради засада, а в 64-ата минута Панатинайкос остана с човек по-малко ,след като Шенкефелд бе изгонен. Гостите изравниха в 68-ата минута, когато се разписа Миличевич.

В същото време друг от лидерите – Олимпиакос, обърна Астерас Триполис от 0:1 до 2:1. Гостите поведоха в 45-ата минута, когато точен бе Янболский, но пред втората част Олимпиакос обърна. В 79-ата минута се разписа Ел Кааби от дузпа, а отново той донесе победата 3 минути преди края.

След 24 кръга АЕК води с 55 точки, ПАОК е на второ място с 54, Панатинайкос е с 52, а Олимпиакос е с 50 точки. До края на редовния сезон остават два кръга, а след това започват плейофите.