Илиан Илиев е спечелил 1/3 от визитите си под Аязмото

0
Снимка: chernomorepfc.bg

Треньорът на Черно море Илиан Илиев едва ли някога ще забрави датата 5 май 2010 година. Тогава той постигна най-големия успех в треньорската си кариера – изведе Берое до Купата на България. Във финала, игран на градския стадион в Ловеч, бе победен с 1:0 втородивизионния Черноморец Поморие, а голът бе дело на Дончо Атанасов в добавеното време.

Илиев има два престоя начело на заралии, а днес ще се изправи срещу тях под Аязмото. Специалистът има 9 мача като гост на Берое, всичките за първенство. Той е спечелил 1/3 от сблъсъците, но е допускал и тежки загуби, пише „Тема спорт“.

Първата му визита е през сезон 2004/05 с Черно море – загуба с 0:2. Дебютният му успех пък е през 2012/13, когато води Левски. На 16 септември 2012-а сините печелят с 2:1. Домакините повеждат чрез Давид Каядо, който вкарва в 35-ата минута от дузпа. През втората част гостите стигат до успеха с точни изстрели на Марсиньо и Базил де Карвальо.

През 2015/16 Илиан яде здрав пердах начело на Локо Пд – загуба с 2:5. С Верея той прави и единственото си равенство – 0:0 в градското дерби. Той има и 2 успеха с Черно море -1:0 на 4 декември 2018-а с гол на Виктор Генев. През тази кампания пък варненци биха с 2:0 с попадения на Родриго Енрике и Файсел Касми.