Илия Илиев: Лудогорец не беше подготвен! С тази игра не заслужава групите на ШЛ

0
Снимка: ludogorets.com

„Мач Телеграф“ се свърза с Илия Илиев, наш треньор, който живее и работи 35 години в Швеция. Той се оказа прав преди Малмьо – Лудогорец, казвайки, че организацията на домакините в защита е на много високо ниво и именно това ще е техният плюс.

„Както акцентирах и преди първата среща, Малмьо е изключително организиран тим, особено във фаза защита. Всеки един футболист в състава на Йон Дал Томасон знае какво точно и в кой момент да го прави. За огромно мое съжаление обаче Лудогорец сякаш не беше подготвен за този двубой. Организацията на играта на разградчани беше доста лоша. Те дори не си покриваха хората в първата третина“, започна Илиев.

„Валдас Дамбраускас е северен човек. Играл е срещу Малмьо преди това. Той трябваше да подготви много по-добре своя тим. С риск да се повторя, но според мен Лудогорец не беше готов. Четейки пресата в Швеция, всички вече смятат, че Малмьо е в груповата фаза на Шампионската лига. И вижте, това ще е заслужено, с оглед на представянето им. Те победиха два пъти солиден отбор като Рейнджърс, надиграха категорично Лудогорец в първия двубой. Гледайки показаното от двата тима в първата среща от плейофите, то Малмьо наистина има място в същинската част на турнира, докато с играта си в Швеция, Лудогорец не заслужава това“, добави Илиев.

„Нека погледнем и към реванша. Аз силно се надявам българският шампион да продължи напред, защото както казах и предния път – това се отразява позитивно на българската диаспора в Швеция. Всичко е възможно, ако Лудогорец вкара гол до десетата минута. След това планът на Малмьо ще трябва да се променя изцяло и именно там ще се крие шансът на разградчани. Ако обаче първото полувреме завърши 0:0, нещата стават много сложни. Ще са обаче невъзможни за Лудогорец при първо попадение на Малмьо, защото не виждам как Пудогорец може да отбележи 3 попадения на този толкова организиран във фаза защита тима на шведите“, завърши Илия Илиев.