Илия Груев с цял мач при равенство на Лийдс

0
ilia gruev liyds

Лийдс стигна само до равенство 1:1 при гостуването на Хъдърсфийлд от 35-ия кръг на Чемпиъншип. Илия Груев-младши се завърна в игра за Лийдс, след като пропусна мача за ФА Къп срещу Челси на „Стамфорд Бридж“ през седмицата. Българският национал игра 90 минути за своя отбор.

Първата опасност в мача се откри в 4-ата минута пред вратата на Хъдърсфийлд. Крисенсио Съмървил достигна до пас в наказателното поле на Хъдърсфийлд, но ударът му в долния десен ъгъл беше много слаб и Лий Никълс направи лесно спасяване.Домакините отговориха с положение в 11-ата минута. Джак Рудони получи хубаво подаване и стреля, но Илан Мелие беше подготвен и отрази удара му.Няколко секунди по-късно след центриране в наказателното поле на Лийдс Рудони стреля, но Илан Мелие спаси в последния момент.Хъдърсфийлд поведе с 1:0 в първата минута на добавеното време на първата част. След центриране от фал в наказателното поле на Лийдс, Дани Уорд се извиси над всички и стреля, но Илан Мелие успя да се намеси и да спаси. Михал Хелик беше най-съобразителен в наказателното поле на Лийдс след това, за да овладее отбитата топка и да я вкара във вратата на Мелие.

Хъдърсфийлд остана с човек по-малко в четвъртата минута на добавеното време на първата част, когато съдията Андрю Китчън изгони Джонатан Хог за втори жълт картон.Лийдс можеше да изравни резултата в десетата минута на добавеното време на първата част, когато Жоржиньо Рютер нанесе много хубав удар от границата на наказателното поле на домакините, но топката премина на сантиметри встрани от левия страничен стълб на вратата на Лий Никълс.

Матю Пиърсън засече центриране в наказателното поле на Лийдс в 59-ата минута, след което топката премина встрани от десния страничен стълб на вратата на Мелие.Лийдс успя да изравни резултата в 67-ата минута, когато Конър Робъртс асистира за попадението на Патрик Бамфорд.Лийдс можеше да стигне до победата в 86-ата минута, но след удара на Съмървил топката срещна левия страничен стълб на вратата на Лий Никълс.След това равенство Лийдс е втори в калсирането със 73 точки. Лестър е лидер със 78. Ипсуич е трети със 72 точки и мач по-малко от Лийдс, а четвърти е Саутхемптън с 67 точки.