Илия Груев игра здраво за Лийдс при класическа победа

0
iliq gruev 1
Снимка: twitter.com/LUFC

Лийдс спечели класически с 3:0 гостуването си на Кардиф от 27-ия кръг на Чемпиъншип. Пълни 90 минути за йоркшърци записа българският национал Илия Груев.

Като вътрешен полузащитник основно с дефанзивни функции той направи почти безупречен мач с леки неточности. Благодарение на стабилната му игра в средата на терена Кардиф не успя да стигне до многобройни голови възможности.

След втория си пореден успех през 2024-а в първенството Лийдс запази четвъртата си позиция с актив от 51 точки, на 4 зад Ипсуич и Саутхемптън. Кардиф е на 12-ата позиция с 37.

Гостите стартираха по-добре двубоя и излязоха напред в резултата още в 13-ата минута. Жуниор Фирпо асистира на Патрик Бамфорд. От чиста позиция нападателят не пропусна да се разпише.

Половин час след началото йоркшърци удвоиха преднината си. Даниел Джеймс отбеляза за 2:0.

В 74-тата минута Илия Груев получи жълт картон за грубо влизане в краката на противников играч. До края на срещата българският халф трябваше да внимава, така че да не остави своите съотборници с 10 души на терена.

По-активната игра на Лийдс продължи и в 88-ата минута падна трети гол в полза на гостите. Вкара го Жоржиньо Рютер след асистенция на Крисенсио Самървил.

В следващия кръг от Чемпиъншип Лийдс посреща Престън, докато Кардиф има визита на Плимут.