И Везенков не помогна на Олимпиакос в голямото гръцко дерби(ВИДЕО)

0
-
-

Първото дерби между Олимпиакос и Панатинайкос в гръцкия шампионат от три години насам категорично надхвърли очакванията. „Детелините“ на старши треньора Димитрис Прифтис се съвзеха от 14-точково изоставане, за да шокират високолетящия тим на Александър Везенков и да му нанесат дебютна загуба в Пирея с крайното 81:76 (15:14, 21:19, 12:26, 33:17) в първия сблъсък за сезона между кръвните врагове. Двубоят бе част от програмата на осмия кръг на шампионата в южната ни съседка.

Везенков се представи на страхотно ниво за „червено-белите“, като оформи втория си „дабъл-дабъл“ през настоящия сезон в Гърция. Българският национал завърши срещата като най-резултатен за Олимпиакос със своите 19 точки, 10 борби и 1 чадър, като при стрелбата си бе 6/8 от зоната за две точки, 1/4 от тройката и 4/7 от наказателната линия. Мустафа Фал също изигра солиден мач със 17 точки и 11 борби, а Костас Слукас се разписа с още 10, след като влезе от резервната скамейка.

Нито един от тримата обаче не успя да спре един от големите лидери на Панатинайкос – Неманя Недович. Сърбинът имаше основна роля за обрата на своя тим в последната четвърт, в която вкара цели 16 от общо 24-те си точки (3 тройки), за да изведе гранда от Атина напред в самия край на срещата.

Недович наниза 24 точки и подаде още 2 асистенции за само 20 минути на паркета. Йоанис Папапетру се разписа с още 13 точки, Леонидас Каселакис добави 11 и 5 борби, а Хауърд Сант-Роос се включи от пейката с 10 точки, 4 борби и 3 асистенции за 15 минути.

Така Панатинайкос вече заема втората позиция във временното класиране с баланс от 6 победи и 1 загуба, докато трети остава тимът на Олимпиакос със същия баланс. Сега двата тима отправят погледите си към Евролигата, тъй като в четвъртък ПАО приема Зенит, а ден по-късно Везенков и компания гостуват на Олимпия (Милано).