И тази година започнахме със загуба! Паднахме от Беларус…

0

България загуби от Беларус с 0:1 в контролен мач между двата тима на стадион „Васил Левски” в София и играят при резултат 0:1. Това е  първата и последна проверка за „лъвовете” преди очертаващия се голям дуел срещу Унгария от баражите за Лигата на нациите .

Само след 30 секунди топката бе пратена към Исмаил Иса, който свали назад към Димитър Илиев. Футболист №1 на България отправи сериозен удар, но Хаткевич улови. След 80 секунди игра „трикольорите“ създадоха втора опасност пред беларуската врата. Спас Делев действа напористо при спорна топка във въздуха и подаде за Иса, който стреля с гръб отблизо, но слабо.
В деветата минута България създаде добро положение пред беларуската врата. Тогава с дълъг пас бе намерен Спас Делев, който пое, но малко дълго. Все пак офанзивният играч отправи удар, но Хаткевич скъси дистанцията и отби.В 13-ата минута Димитър Илиев, който стреля силно, но топката профуча над напречната греда на Беларус.

Противно на събитията след 15 минути игра, родните национали получиха гол. Тогава беларусите направиха добра атака през центъра на защитата на България. След рикошет топката отиде в Дмитрий Подстрелов, който от въздух прониза Георгиев – 0:1 за Беларус.

Последвалите минути на „Васил Левски“ не предложиха кой знае какво зрелище, като положенията пред двете врати бяха кът. В 42-ата минута Спас Делев отправи красив удар , след като финтира бранител на Беларус. Последва остър диагонален удар от Делев, но Хаткевич с върха на пръстите си отклони топката, която се отби в напречната му греда.
На почивката Георги Дерменджиев замени Димитър Илиев с Тодор Неделев. Именно от лидера на Ботев Пловдив дойде първият шанс за „лъвовете“. Неделев получи топката на 30-ина метра от вратата на Беларус след пас на Спас Делев и не се посвени да стреля с левия крак.
След 70 минути игра дойде време и Георги Миланов да отправи удар. Светослав Ковачев му подаде, а играчът на унгарския Видеотон се завъртя и стреля силно с левия крак, но в аут. В 73-ата минута Беларус изпусна повече от сериозен шанс да вкара втори гол.Подстрелов остана „очи в очи“ с Георгиев, но ударът му беше толкова неточен, че топката спря на последните редове в Сектор „Б“ на „Васил Левски“. Последва още една ситуация за Беларус, но отбраната ни блокира удар на Юзепчук.