0
-
-

Локомотив (София) разби с 6:0 Нефтохимик в мач от 20-ия кръг на Втора лига.

Светослав Диков откри от дузпа в 11-ата минута, отсъдена за нарушение срещу Николай Цветков. Демона пък удвои с мощен удар извън наказателното поле в 30-ата минута, а 5 минути по-късно прехвърли вратаря за 3:0.

В 55-ата минута Диков реализира втория си гол в срещата, след като се озова на празна врата на голлинията. В 60-ата минута 17-годишният Валентин Николов направи 5:0, засичайки центриране отдясно. Крайният резултат бе оформен от резервата Калоян Стефанов, който с глава направи 6:0.

Така Локо (София) събра 39 точки и остава на втора позиция в класирането. Лидерът Пирин е на две точки, а третият Спортист (Своге) е с 32. Нефтохимик от своя страна продължава да затъва и записа втора поредна загуба с шест гола. Ситуацията на бургазлии е отчайваща и тимът е на дъното с едва седем точки.