И гръцки клуб изригна срещу Кабаков: Дойде да ни унищожи! Бяха направени невероятни неща

0

От гръцкия футболен клуб АЕК Атина изразиха недоволството си в социалните мрежи от съдийството на Георги Кабаков след загубата с 1:2 в дербито срещу Панатинайкос от четвъртия кръг на местния шампионат. Орбелин Пинеда изведе „жълто-черните“ напред в 36-ата минута, но Панатинайкос стигна до обрат след две дузпи до края на първото полувреме.

„Конкретната „група“ чуждестранни рефери, които са повлияни от Клатенберг, включително и българинът Кабаков, който пристигна вчера, за да унищожи АЕК“, написаха от АЕК.

„Бяха направени невероятни неща, за да бъде обърнат резултата“, продължават гърците и посочиха основните си претенции към Кабаков:

„АЕК беше победен с 2-1 от Панатинайкос на „Ап. Николаидис“ в мач от 4-ия кръг на Суперлига 2022-23.

АЕК поведе в 36-ата минута с трети гол в лигата на Орбелин Пинеда, но Панатинайкос отговори с две дузпи (43′ Айтор, 45’+2′ Спорар). При първия от тях, след несъществуващ корнер на Панатинайкос, Шпорар избута Хаджисафи с ръце в гърба и улови удар с глава, който попадна в ръката на играча на АЕК, така че Кабаков даде дузпа и ВАР се съгласи! Във втория, маркировката на Леви Гарсия върху Ганеас е извън зоната!“