0
chernomoretz zagorec 58
-
-

Отборът на Загорец прегази Черноморец (Бургас) с 3:0 в дербито от 12-ия кръг на Югоизточна Трета лига. В герой за домакините се превърна Денислав Атанасов, който заби две фантастични попадения в мрежата на „акулите“. Точен за отбора на Мирослав Миндев бе и Георги Георгиев.Двубоят започна с много интересни ситуации пред двете врати. Нападателят на гостите Трайо Грозев бе най-опастният футболист през първата част. Опитният играч на няколко пъти затрудни бранителите на Загорец, но не стигна до чисто голово положение.В 53-ата минута домакините стигнаха до първия гол. Хайри Мехмед центрира отлично в наказателното поле към Денислав Атанасов, който майсторски с глава прати кълбото в мрежата на Мартин Теменлиев.Две минути по-късно Георги Георгиев заби второто попадение в мрежата на „акулите“. Той засече с глава центриране от фаул в 60-ата минута на сблъсъка.В 72-ата минута минута главният съдия Кристиян Колев изгони бранителя на „сините“ Слави Шопов.В 83-ата минута Денислав Атанасов за пореден път от началото на сезона демонстрира класата си. Атакуващият футболист направи фантастичен пробив, който завърши с второто му попадение в мрежата на Черноморец. С този успех Загорец продължава да е на първата позиция с актив от 33 точки. Черноморец вече е с 10 по-малко от лидера в шампионата.