И Божиков пропусна дузпа, Слован драматично отпадна(ВИДЕО)

1
-
-

Отборът на Слован (Братислава) отпадна злощастно от Шампионската лига след изпълнение на дузпи. Шампионът на Словакия нямаше никакъв късмет в двата си сблъсъка с черногорския Сутиеска, като направи две равенства с по 1:1. Куриозното е, че и в двата случая Слован повеждаше в резултата, но допускаше гол в добавеното време. Така се стигна до дузпи, където играчите на Сутиеска показаха по-здрави нерви и спечелиха с 3:2 точни удара, а един от грешниците за отбора от Братислава бе българинът Васил Божиков, който не успя да се разпише от бялата точка.
И двата мача се развиха почти по идентичен сценарий. Точно както и в първата среща, и днес Слован поведе с гол на Андраж Шпорар, който се разписа в 49-ата минута отблизо след пас на Моха.
И когато словаците вече докосваха крайния успех, в 93-ата минута те проспаха един корнер, Шофранач бе изпуснат и възстанови равенството.В продълженията не паднаха голове, така че се стигна до изпълнение на дузпи. Там късметът отново не бе с гостите, които пропуснаха първите си два удара от бялата точка, вторият от които бе на капитана Васил Божиков. В решаващата пета дузпа за Слован се провали и звездата на тима Шпорар и така с 3:2 точни изстрела Сутиеска се промъкна напред в турнира.
В следващия кръг шампионът на Черна гора ще играе срещу АПОЕЛ (Никозия).