И Арда започна със загуба в Турция

0
735 459 arda

Втородивизионният Арда Кърджали загуби в първата си проверка от лагера в Турция. Футболистите на Стойчо Стоев отстъпиха от руския Спартак Москва II с 0:2. Точни за московчани бяха Прошляков в 52-ата и Маркитесов в 85-ата минута.
В 4-ата минута Венцислав Христов можеше да открие резултата с опасен удар, който стражът Данила Ермаков успя да избие със сетни сили в ъглов удар. В 20-ата минута Веселин Марчев пробва късмета си с удар от далечна дистанция, който излезе в аут. Секунди по-късно Петър Христов не успя да засече добро центриране, стреляйки неточно. В 35-ата минута Иван Коконов получи топката на левия фланг, бутна топката към средата на терена и стреля, но в аут.
В 52-ата минута московчани поведоха с гол след добра контраатака и първия си удар във вратата на Веселин Ганев. Прошляков засече центриране от десния фланг, при което отбраната на кърджалии бе сварена неподготвена. В 58-ата минута Веселин Марчев получи втори жълт и респективно червен картон, но въпреки това Арда продължи да играе с 11 души, като мястото на крилото бе заето от бразилеца Лукас.
В 64-ата минута Пламен Крумов стреля опасно от пряк свободен удар, но топката срещна тялото на човек от стената и излезе в ъглов удар. В 78-ата минута и удар на Венцислав Бенгюзов не намери вратата на московчани. В 85-ата минута Арда инкасира втори гол, а негов реализатор бе Маркитесов. Нападателят на Спартак овладя топка на границата на наказателното поле и намери левия ъгъл на вратата зад Ганев. В 87-ата минута Румен Сандев не успя да вкара топката във вратата на московчани от няколко метра, а стражът закова топката на самата голлиния.