И Арда шамароса Ботев в Коматево(ВИДЕО)

0

Арда Кърджали изигра отличен мач и напълно заслужено успя да надвие намиращия се в сериозна криза Ботев Пловдив с резултат 2:0 в мач от 3-ия кръг на efbet Лига. Иван Тилев успя да изведе кърджалийци напред в 37-а минута. Ласана Ндиайе удвои в 54-а минута, а „канарчетата“ така и не намериха път към вратата на Васил Сеименов. Недоволството по трибуните доведе до доста освирквания и дори призиви за оставка на треньора Азрудин Валентич.

Началните минути в Коматево не бяха изпълнени с кой знае какви шансове. Постепенно Ботев успя да вземе инициативата и последвата няколко неточни удари от Брахими, Мертенс и Рабей, но нито един не беше особено близо до вратата на Симеонов.

В 16-а минута дойде и първото добро положение за пловдивчани. След дълъг извеждащ пас към тарана Мартин Секулич, той овладя по великолепен начин на гърди, а хубавият удар на хърватина беше спасен от Васил Сименов.

В 23-а минута Арда погледна на свой ред напред. Деян Лозев се отчете с много силен и много неточен удар отдалеч. Секунди по-късно и Ковачев пробва мерника след грешка на Ботев в изнасянето, но Аргилашки нямаше проблеми.

Осем минути преди края на полувремето обаче Арда успя да нанесе първия удар. След чудесна контраатака Иван Тилев беше изведен с чудесен пас зад защитата на Ботев, а неговият завършващ удар беше уверен, за да отбележи. Първоначално беше отсъдена засада, но ситуацията беше преразгледана и логично ВАР отсъди, че попадението е редовно.

Момчетата на Валентич започнаха активно втората част и в рамките на първите 5 минути създадоха известна суматоха след няколко ъглови удари, но се стигна само до неточен удар с глава на Брахими.

Само 4 минути по-късно обаче изоставането на „канарчетата“ вече беше два гола. След статично положение и центриране на Котев топката беше отклонена към Ласана Ндиайе, който препарира Аргилашки за втори път – 2:0.

В 63-а минута домакините нацелиха греда. След ново центриране на Джеймс Ето’о, Николай Минков засече от много труден ъгъл, а топката кацна на горната греда на вратата на Васил Симеонов.

До края на мача положеняи почти нямаше, след като смените заваляха, а темпото и настроението при домакините напълно изчезна.